Warning: file_put_contents() [function.file-put-contents]: Only 0 of 6485 bytes written, possibly out of free disk space in /home/khanpcom/public_html/libraries/joomla/filesystem/file.php on line 421
سوالات متداول وایمکس
چاپ این صفحه
19 اسفند,1392

سوالات متداول وایمکس

سوالات متداول وایمکس

 

آیا امكان استفاده از مودمهای Outdoor در منطقه آنتن دهی Indoor وجود دارد ؟
بله ، مودمهای Outdoor در همه مناطق دارای آنتن دهی ( دارای سیگنال قوی و ضعیف ) قابل استفاده می باشند ، ولی از مودمهای Indoor نمی توان در مناطق آنتن دهی ضعیف استفاده نمود .   

آیا مودمهای Outdoor قابل جابجایی هستند ؟
بله تمامی مودمهای وایمكس قابلیت جابجایی به هر مكانی در كشور را دارند ، تنها تفاوت مودمهای Outdoor  این است كه مودم به هر نطقه ای كه منتقل میشود باید خارج از منزل و ترجیحاً روی پشت بام نصب شده و كابل آن به درون ساختمان كشیده شود .

آیا امكان تغییر مالكیت سرویس در مبین نت وجود دارد ؟
بله ، چنانچه مشترك قبلی مدارك كامل متقاضی جدید را به نمایندگی تحویل دهد ، نمایندگی مدارك ایشان را از طریق Email  برای مسئول مربوطه ارسال كرده و پس از طی مراحل اداری سرویس به نام شخص جدید ثبت خواهد شد .

شرایط دریافت Ip Static ( اختصاصی ) :
در کلیه طرح های اینترت پرسرعت اشتراکی بی سیم پس از برقراری ارتباط با شبکه یک IP معتبر غیرثابت از سو ی شرکت
ارتباطات مبین نت تخصیص داده می شود. جهت دریافت IP ثابت در مدت زمان اشتراک ميتوانيد به روش های اعلام شده و ضميمه نمودن کپی کارت ملی در خواست خود را ارسال فرمایید.
1 . مراجعه به سایت www.mobinnet.ir قسمت پشتیباني - در خواست آی پی
2 . ارسال نامه در خواست به آدرس ایمیل  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

شارژ مجدد سرویس های مبین نت :
1 - برای شارژ مجدد سرویس های وایمكس مبین نت ، چنانچه مایل باشید همان سرویس ماه قبل را تمدید نمائید فقط كافیست یا از طریق سایت مبین نت بصورت (آنلاین) و یا بصورت پرداخت فیش بانكی از طریق بانك ، مبلغ سرویس مورد نظر را با احتصاب 6% مالیات بر ارزش افزوده به حساب مبین نت واریز نمائید .
2 - هنگام پرداخت شارژ چه از طریق سایت و چه پرداخت بانكی وارد نمودن شناسه پرداخت الزامیست .
3 - معمولاً 2 الی 24 ساعت پس از پرداخت مبلغ ، سرویس شما شارژ خواهد شد .
4 - پس از پرداخت نیازی به تماس با نمایندگی و یاشركت مبین نت جهت ابلاغ اطلاعات پرداختی نمی باشد ، زیرا شركت مبین نت از طریق شناسه از واریز وجه مطلع می شود .

چنانچه مشترك قصد تغییر سرویس را داشته باشد :
1 -  مشترك میبایست در ابتدا با نمایندگی تماس گرفته شناسه اشتراك و طرح جدید مورد نظر خود را اعلام نماید . 
2 -  تغییر سرویس مشترك از طریق نمایندگی اعمال می شود و مبلغ قابل پرداخت را نمایندگی به مشترك اعلام می كند .
3 -  طبق روال قبل مشترك از طریق سایت و یا از طریق بانك مبلغ مذكور را به حساب مبین نت واریز می نماید .

اگر شخصی طرح ویژه یكساله دریافت نماید، پس از اتمام دوره باید از چه تعرفه ای استفاده كند ؟
در پایان دوره اشتراك شخص می تواند از طرحهای ماهیانه ای كه در آن فصل ارائه میگردد استفاده نماید .

آیا امكان تغییر طرح ، قبل از تمام دوره وجود دارد ؟ 
بله ، شخص میتواند قبل از اتمان دوره طرح خود را به یك طرح مایانه ( و نه طرح ویژه دیگر) تغییر دهد ، اما تمامی شارژ باقیمانده سرویس قبلی ایشان صفر خواهد شد ، و در طرح جدید محاسبه نمی گردد .

اگر شخصی در ابتدا یك سرویس ماهیانه دریافت نماید ، آیا می تواند برای ماه بعد درخواست سرویس ویژه دهد ؟
خیر ، سرویس ویژه فقط یكبار آن هم بعنوان اولین خرید قابل استفاده خواهد بود.

اگر شخصی برای ماه اول سرویس 128 خانگی دریافت نماید ، آیا با ارائه نامه در ماه های آینده میتواند سرعت بالاتر از 128 دریافت نماید؟
بله هر شخص حقیقی و یا حقوقی میتواند هر زمان پس از دریافت سرویس با ارائه یكی از مداركی كه وی را مجاز به استفاده از سرعت بالاتر از 128 می كند ، اقدام به در یافت سرویس مورد نظر خود نماید.

نكته 
تعرفه های مبین نت در ابتدای هر فصل تغییر می كند، لذا جهت دریافت تعرفه های هر فصل میتوانید به صفحه تعرفه وایمکس مراجعه کنید .    
مراجعه نمائید .

تفاوت وایمكس ایرانسل و مبین نت :
1 – ایرانسل فقط مجوز سرویس دهی در 7 استان را دارد ، ولی مبین نت اُپراتور سراسری وایمكس بوده و در حال حاظر مراكز تمامی استانها و برخی از شهرستانها را تحت پوشش قرار داده است.
نكته
در حال حاظر مبین نت تنها اُپراتور سراسری وایمكس می باشد و بیشترین مناطق را در سطح كشو تحت پوشش قرار داده است ، اما هنوز كل كشور و تمامی شهرستانها در آنتن دهی این شركت قرار ندارد، حتی در شهرهای تحت پوشش هم تمامی مناطق آن شهر ممكن است در آنتن دهی قرار نداشته باشد. ولی طبق اظهارات مدیران مبین نت ، برنامه این شركت این است كه در آینده تمامی نقاط كشور را تحت پوشش قراردهد .
2 – ایرانسل یك شركت چند محصوله است و وایمكس یكی از محصولاتی است كه ارائه میدهد ، در واقع وایمكس محصول تخصصی ایرانسل نمی باشد، در حالی كه مبین نت بطور تخصصی فقط وایمكس ارائه می دهد و همیشه محصول تخصصی از كیفیت و مزایای بیشتری برخوردار است .
3 – تعداد دَكل ها ( bts ) های مبین نت در هر شهر و استان از ایرانسل بیشتر است .
4 – به هیچ عنوان نمی توان برای استفاده ازسرویس ( وایمكس مبین نت) از مودم های ایرانسل و یا هر مودم دیگری غیر از مودم های شركت مبین نت استفاده نمود ، بدلیل اینكه مودمها از طرف شركت مذكور بر روی آدرس مَك ( mac ) بسته شده اند ، این شرایط در مورد ایرانسل نیز صدق می كند.
5 – دلیل اختلاف قیمت سرویس های مبین نت و ایرانسل در نوع خدمات و كیفیت سرویسی است كه ارائه می کنند .
6 –  بعضاً مناطق آنتن دهی مبین نت و ایرانسل متفاوت است ، و این دو شركت از نظر آنتن دهی و سرویس دهی كاملاً مجزا می باشند ، لذا ممكن است در مناطقی وایمكس مبین نت سیگنال داشته باشد ولی ایرانسل سیگنال كافی نداشته باشد و یا بلعكس .

آیا مبین نت همان (همراه اول) است؟
خیر، مبین نت یك شركت نیمه خصوصی مستقل می باشد و هیچ ربطی به همراه اول ندارد ، فقط جهت نصب  تجهیزات خود بعضاً از ( دكل های ) همراه اول استفاده میكند.

آیا در حال حركت هم میتوان از مودمهای wimax استفاده نمود ؟
1 - در صورتی كه بتوان منبع تقضیه برق (220 ولت) را برای مودم ها تأمین كرد این امكان وجود دارد ، البته باید این نكته را هم در نظر گرفت ( منطقه ای كه درحال عبور از آن هستید باید نصبت به نوع مودمتان آنتن دهی لازم را داشته باشد) .
2 – مودم های USB بدلیل اینكه برق مورد نیاز خود را از طریق لپ تاپ و یا هر device دیگری كه به آن متصل شوند تأمین میكنند ، چنانچه در منطقه آنتن دهی مناسب قرارداده شوند در حال حركت به راحتی قابل استفاده می باشند . 
3 – مودم های جیبی هم بدلیل اینكه برق مورد نیاز خود را از طریق باطری قابل شارژ تأمین میكنند ، به راحتی در حین حركت قابل استفاده می باشند ، معمولاً چنانچه مشترك در فاصله 500 الی 600 متری از دكل قرار داشته باشد به راحتی میتواند از این مود مها استفاده نماید.

ساعت استفاده رایگان سرویس های وایمكس :
1 - طبق آخرین بخشنامه مبین نت تمامی سرویس های وایمكس اعم از طرح های ویژه و یا ماهیانه هر شب از ساعت 2 لی 8 صبح رایگان می باشد ، و در این ساعات هیچ گونه هزینه ای از مشترك بابت مصرف وی كسر نخواهد شد .
2- ممكن است ساعات استفاده از طرح رایگان سرویس های وایمكس مبین نت در آینده تغییر نماید ، لذا با مراجعه به سایت www.shabdiznet.com می توانید از تغییرات به روز این شركت مطلع گردید .

چنانچه مشترك به هر دلیلی چند ماهی سرویس خود را شارژ نكند ، آیا مشكلی پیش می آید ؟
به هر دلیلی مشترك نتواند سرویس خود را برای مدتی شارژ كند ، سرویس وی در پایان آخرین اعتبار سرویس قطع می شود ،  و فقط كافیست كه مشترك هر زمان كه مایل به شارژ مجدد سرویس خود شد ، شارژ سرویس همان ماه را به حساب مبین نت پرداخت نماید، در این صورت سرویس مشترك، بدون احتساب هیچ هزینهُ اضافی مجدداً وصل می گردد .

در صورتی كه CPE  پس از نصب ابتدائی كار نكرد :
1 - از سلامت اتصال به پریز برق اطمینان حاصل نمایید.
2 -  اگر CPE  كلید power  دارد حتماً از روشن بودن آن اطمینان حاصل كنید .
3 -  اگر CPE  را به تازگی روشن كرده اید ، شاید در حال شروع به كار (Start UP) است . پس كمی صبر كنید تا CPE  كاملاً آماده گردد .
4 - حتما از آداپتور مخصوص كه در جعبه ی دستگاه قرار دارد استفاده نمایید وگرنه احتمال دارد به دستگاه آسیب برسد .
نام كاربری و كلمه عبور پیش فرض ( Default username & password) برای وارد شدن به صفحه تنظیمات CPE ها به شرح ذیل می باشد 

User Name : admin
Password  : admin

در صورتی كه آداپتور دستگاه گرم شده باشد :
1 – در صورت استفاده طولانی مدت از دستگاه احتمال گرم شدن آداپتور وجود دارد ، پس زمانی كه از دستگاه استفاده نمی شود دستگاه را خاموش كنید.
2 - مودم وایمكس را در محل با دمای مناسب و دور از نور مستقیم خورشید قرار دهید .

در صورتی كه چراغ های wimax خاموش باشند :
1 - اطمینان حاصل كنید كه به پریز برق درست متصل باشد .
2 - شاید سیگنال مناسبی به دستگاه نمی رسد .
3 - ممكن است فركانس و پهنای باند CPE درست تنظیم نشده باشد .
4 - دستگاه را در محلی مناسب قراردهید تا موانع فیزیكی از قبیل دیوار سیمانی یا چوبی برای سیگنال مانع ایجاد نكنند .
5 - دستگاه را در محلی دور از وسایل الكترونیكی از قبیل مایكروفر كه سیگنال قدرتمند ایجاد می كنند قرار دهید .

در صورتی كه نمی توانید به صفحه كاربر ( تنظیمات مودم ) و یا به اینترنت متصل شوید :
1 – آدرس IP كامپیوتر را بررسی نمایید و مطمئن گردید با IP مودم در یك Ip Subnet قرار دارند ( 3 رقم ابتدایی شبیه به هم باشند) .
2 - تنظیمات مربوط به Internet Explorer را بررسی نمایید و مطمئن گردید تنظیمات Proxy Server انتخاب نشده باشد ، برای بررسی این حالت به طور مثال در Internet Explorer به این صورت عمل نمایید :
Tools > Internet Options و پس از آن Connections را انتخاب نمایید ، LAN Settings را انتخاب كنید و مطمئن گردید كه گزینه 
Use a proxy server for your LAN" انتخاب نشده باشد.  سپس تغییرات را ذخیره نمایید .
3 - در صورتی كه بتوانید یك IP معتبر مثلا 4.2.2.4  را Ping كنید ولی صفحه ای باز نشود ممكن است تنظیمات DNS درست نباشد یا به هر دلیلی DNS
تنظیم شده توسط  DHCP ی دستگاه بر روی كامپیوتر با مشكل مواجه شده باشد كه دراین صورت می توانید از DNS Server دیگری مانند 4.2.2.4،192.9.9.3 ، 208.67.220.220 استفاده نمایید .
4 - بررسی نمایید كه تنظیمات مربوط به دسترسی به اینترنت و تنظیمات ثبت نامی درست انجام گرفته شده باشد .
5 -  از طریق منوی Status > WiMAX > WiMAX Stat قدرت و كیفیت سیگنال را بررسی نمایید. سپس در صورت نیاز در مدل های Indoor مودم را نزدیك پنجره قرار دهید تا قدرت و كیفیت سیگنال بهبود یابد و در مورد مدل Outdoor مجددا جهت آنرا بررسی نمایید.

آیا نیازی به آنتن اضافه برای مودم داخلی هست ؟
1 - خود دستگاه آنتن داخلی دارد و این امكان وجود دارد ولی باید توسط افراد متخصص انجام شود. به دلیل توان خروجی نسبتا زیاد در قسمت رادیویی دستگاه اتصال نامناسب آنتن باعث آسیب رساندن به دستگاه می شود .
2 - در صورت اتصال آنتن خارجی به دستگاه های Indoor توجه كنید كه در زمان رعد و برق آنتن بیرونی را از دستگاه جدا نمایید .

چگونه میتوان از امكانات WIFI  مودم های داخلی استفاده نمود ؟
1 – ابتدا باید توجه نمود كه مودم داخلی شما مودم ( wifi ) دار باشد.
2 – از روشن بودن چراغ wifi مودم اطمینان حاصل كنید ، اگر چراغ خاموش بود می توانید بوسیله دگمه wifi موجود در كنار مودم مجدداً آن را روشن نمائید.
3 – اگر از pc ( كامپیوتر شخصی ) استفاده می نمائید مطمئن شوید كه pc شما دارای كارت شبكه وایرلس می باشد .
4 – اگر از لپ تاپ استفاده می نمائید از روشن بودن ( فعال بودن ) كارت شبكه وایرلس اطمینان حاصل كنید ، از نصب بودن (درایور) وایرلس لپ تاپ اطمینان حاصل فرمائید.

نكاتی در مورد مودمهای وای فای دار:
1 – برای اتصال به مودم وای فای ابتدا باید ( SSID ) یا همان ( نام وای فای ) مودمتان را از طریق لیست وای فای های یافت شده توسط كارت شبكه وایرلس ویندوزتان پیدا كنید و به آن متصل شوید . ( SSID مودم در زیر مودمتان موجود میباشد ).
2 – در برخی از مواقع SSID مودم یافت میشود ولی نمیتوان به آن وصل شد، و دلیل آن عدم تطاابق ( مودِ ) PORTOCOL های ست شده بر روی ویندوز و مودم می باشد، در این صورت باید ( مودِ ) PORTOCOLهای ویندوزتان را با ( مودِ ) PORTOCOL های مودم به یك صورت قراردهید. ( معمولاً  PORTOCOL های مودم بر روی WEP می باشد )
3 – تمامی مودم های وافای دار بصورت دیفالت دارای پسورد هستند كه در زیر مودم بنام ( WEP )  ذكر شده است و تا شخصی wep  یا پسورد وای فای شما را نداشته باشد امكان استفاده از سرویس را نیز نخواهد داشت . 
4 – چنانچه مای هستید شخص یا اشخاص دیگری هم از سرویس شما استفاده نمایند میتوانید پسور وایفای مودم را در اختیار آنها نیز قرار دهید.
5 – در صورتی كه بخواهید SSID ویا WEP مودتان را تغییر دهید ، این كار از طریق وارد شدن به تنظیمات مودم ، بخش wifi امكان پذیر است .

مشكلات وایمكس

نكته مهم

شركت شبكه ارتباط شبدیز فقط عامل فروش محصولات شركت مبین نت می باشد و پشتیبانی سرویس های وایمكس را فقط شركت ارتباطات مبین نت انجام می دهد ، لذا در صورت بروز هر گونه مشكل و یا مسئله ای در سرویس  اعم از ، كندی سرعت ، اكتیو نشدن سرویس ، خرابی مودم، قطعی سرویس و ... فقط با واحد پشتیبانی 24 ساعته مبین نت، شماره (83869999-021) تماس حاصل فرمائید.

چنانچه مودم مشترك پس از مدتی دچار مشكل شده ( خراب شود ) :
1 – مشترك با واحد پشتیبانی مبین نت ، با شماره (83869999-021) تماس گرفته و درخواست كارشناس میكند .
2 – مبین نت از طریق نرم افزار IPCC مراتب را به نزدیك ترین نمایندگی ارجاء داده و ظرف مدت 24 ساعت پس از تیكت مبین نت كارشناس به محل اعزام می شود.
3 – چنانچه كارشناس موفق به راه اندازی مجدد مودم نشود ، اعلام خرابی كرده و مراتب توسط نمایندگی به مبین نت اطلاع داده می شود .
4 – شركت مبین نت درخواست كتبی تعویض مودم و یا برگشت از فروش را از طریق email  به نمایندگی اعلام میكند.
5 – نهایتاً 24 ساعت پس از دریافت Email نمایندگی  برحسب نوع مسئله مودم را تعویض و یا مبلغ آن را به مشترك باز می گرداند.

چنانچه مشترك سرویس را در منطقه Iindoor  (داخلی ) و با مودمهای Indoor  دریافت نماید و پس از مدتی به منطقه خارج از آنتن دهی نقل مكان كند ؟
1 – تمامی مراحل بالا طی خواهد شد با این تفاوت كه چنانچه مشترك در مكان جدید شرایط استفاده از مودمهای بیرونی (outdoor) را داشته باشد ، میتوان مودم داخلی ایشان را با مودم outdoor تعویض نمود .

تفاوت وایمكس و وایرلس :
بطور كلی تكنولوژی وایرلس و وایمكس تفاوت های فنی زیادی دارند كه در اینجا فقط به چند تفاوت عمده آن اشاره میشود.
1 – تكنولوژی وایرلس نسبت به وایمكس خیلی قدیمی تر می باشد.
2 – تجهیزات وایرلس نسبت به وایمكس بسیار گرانتر می باشد.
3 – همانطور كه در بالا توضیح داده شد وایمكس با استفاده از (امواج ماكروویو)  تا شعاع حدود 5 كیلومتر  مناطق اطراف دكل را تحت پوشش قرار میدهد، در صورتی كه تكنولوژی وایرلس از امواج رادیویی استفاده نموده و بصورت (point to point) یا (نقطه به نقطه) ارتباط را بین سرویس دهنده و سرویس گیرنده بر قرار می نماید.
3 – كاربر وایمكس براحتی می تواند در منطقه تحت پوشش امواج وایمكس مودم را جابجا كرده و بدون هیچ مشكلی از سرویس خود استفاده نماید ، در صورتی كه اگر آنتن رادیو (وایرلس) اندكی جابجا شود ارتباط خود را با سرویس دهنده از دست داده و سرویس قطع می شود .

مشاهده 14176 مرتبه آخرین بروز رسانی دوشنبه, 19 اسفند 1392 12:37
رای دادن به این مورد
(0 رای)
منتشر شده در وایمکس

488 نظر

 • MichaelChoft
  MichaelChoft

  microsoft office 2018
  microsoft office
  resume templates for microsoft word
  microsoft store
  microsoft word online

  لینک نظر جمعه, 04 اسفند 1396 14:13
 • JimmieLob
  JimmieLob

  microsoft office download
  office online
  descargar word
  microsoft office 2016
  microsoft word download free

  لینک نظر جمعه, 04 اسفند 1396 09:56
 • ErasmoTeevy
  ErasmoTeevy

  microsoft office picture manager
  microsoft store
  microsoft office free
  office online
  download microsoft word free

  لینک نظر جمعه, 04 اسفند 1396 08:30
 • MichaelChoft
  MichaelChoft

  microsoft stores
  microsoft office 2010
  store microsoft
  microsoft office 2016
  online microsoft word

  لینک نظر جمعه, 04 اسفند 1396 04:26
 • Ralphneege
  Ralphneege

  cheap generic cialis uk
  cialis generic
  cialis discount generic
  generic cialis
  where can i buy cheap cialis
  cialis online
  cialis buy online generic
  cialis price
  can cut cialis pills half

  لینک نظر جمعه, 04 اسفند 1396 03:43
 • JeffreyDow
  JeffreyDow

  viagra cialis prices
  cheap viagra
  can i buy viagra from chemist
  viagra pills
  viagra to buy uk
  viagra generic
  buying viagra online with paypal
  viagra generic
  tab viagra 100mg

  لینک نظر پنج شنبه, 03 اسفند 1396 23:54
 • Davidpsype
  Davidpsype

  how safe is it to buy viagra from canada
  viagra prices
  sildenafil orion 100 mg hinta
  viagra
  viagra sale paypal
  generic viagra
  cheapest viagra online australia
  generic viagra online
  viagra pill cutter uk

  لینک نظر پنج شنبه, 03 اسفند 1396 19:51
 • VincentChiet
  VincentChiet

  microsoft office free trial
  microsoft store
  microsoft office suite
  office download
  word gratis

  لینک نظر چهارشنبه, 02 اسفند 1396 15:55
 • NiceNar
  NiceNar

  niederlande viagra|viagra apoteket|funny viagra commercial|fr verkauf viagra|le viagra pri|viagra 25mg online|get viagra free samples|facts about viagra|buy uk where viagra to in|viagra rx|pfizer workshops viagra|viagra witze papagei|acheter viagra ch|viagra gels cheap|viagra 69|i use it viagra online generic|tesco online pharmacy viagra|brand viagra online canada|viagra jingle|viagra online bestellen|viagra generico espana 2013|viagra and buy|prix de pilule viagra|viagra and exercise|visit viagra sales from us|generic viagra 100 mg reviews|genericos del viagra en mexico|pharmacy support team viagra|viagra brand sale|best viagra indian market|viagra ohne rezept sterreich|buy viagra in belgium|viagra for women free sample|viagra best|viagra side effects for men|or viagra order cialis|viagra blister 4|achat 10 pillue viagra|vegetal viagra 600mg|cheap wholesale viagra 100mg|cialis und viagra|online coupons for viagra|viagra india discount|how long does viagra work for|viagra cialis paypal|get viagra tesco|wholesale viagra|viagra femme forum|look there best quality viagra|achat viagra en suiss|priligy with viagra|viagra naturale foru|viagra frau forum|viagra jovenes|best price viagra 100mg uk|female viagra big discount|cialis viagra femme|viagra online discount canada|content purchase viagra no rx|viagra site de confiance|viagra efectos y consecuencias|man healthy new viagra|viagra generyczna|acheter viagra ou|viagra us cheap buy|kpa viagra p apotek|viagra in uk pharmacies|viagra sublingual online price|viagra cost in canada|viagra in chinese|brand viagra professionelle|cheapest viagra buy|gag viagra coupons|cheapest herbal viagra|visit our site viagra online|try it buy viagra professional|viagra at costco|buy pill price price viagra|sublingual order viagra|generic viagra us customs|male takes female viagra|venta libre viagra|buy viagra in israel|buy real viagra professional|viagra jelly not generic|www viagra com newpatient|book buy online order viagra|es viagra de india segura|generika viagra 50m|viagra in polen bestellen|female viagra delivery london|viagra 25mg ohne rezept|order 50mg viagra|viagra aus grobritannien|buy viagra cheap uk|precios objetivo de viagra|cost of viagra in germany|viagra 61 anni|how does a viagra pill cost|viagra e gay|online reviews viagra|viagra prezz|time to take viagra best|viagra prise|viagra pfizer nebenwirkungen|isthere any generic viagra|compra viagra espa|soft fruit flavor viagra|comprare viagra europa|does viagra come generic|viagra buy propecia|viagra shops in south africa|can order brand viagra canada|only today online cheap viagra|i use it viagra from canada|how too get freeviagral|buy viagra online safe|where to buy viagra for women|buy viagra 100mg overnight|purchase viagra where|achat viagra maxman|buy viagra in johannesburg|viagra price in japan|viagra e altri|try it generica viagra sale|has best viagra prices|cheap viagra uk pills|just try buy viagra uk online|viagra gnrique en inde|whats use of viagra|i use it viagra online online|en lnea rx viagra|venta viagra soft 100 mg|movie viagra sales|viagra over the counter cvs|how to use to viagra|viagra sale portugal|cheap 50 mg viagra online|otc viagra walgreens|shelf life of generic viagra|viagra coupons discount|cost of viagra at india|the best place viagra canadian|comment acheter de viagra|viagra precio en farmacia|prix officiel viagra suisse|generic viagra in uk|viagra kostengnstig|viagra en el salvador|buy online viagra coupons now|viagra alcohol|only here professional viagra|buy real viagra australia|viagra generic available|dove posso trovare viagra|venta de viagra zona oest|viagra diovan|azul generico do viagra|uath viagra|visit web site uk viagra|soft viagra for sale|viagra venta online|viagra death lawsuits|comprar viagra sonora|does generic viagra work uk|wang g viagra natural|acid reflux caused by viagra|viagra pill cheap|generic viagra with dapoxetine|look there online viagra sales|ordine da viagra|look here buy cheapest viagra|viagra et medicaments|medicamentos viagra|only here viagra online doctor|in india which viagra is best|existe alli generico de viagra|site fiable achat viagra|cialis 5mg vs viagra 100mg|viagra online from uk|viagra pharmacie en lnea|ohne rezept viagra kaufen|where to buy viagra in india|viagra cheap in canada|only here where to get viagra|wikipedia es que viagra|kob viagra online|best otc substitute for viagra|viagra 50 mg preco|viagra koupit|cheap uk purchase viagra|discount viagra shipping|only here mastercard viagra|escompte gnrique de viagra|viagra coeur|women for viagra pill|buying viagra in milan|wow viagra prescriptions|viagra internet mexico|viagra precio de india|viagra soft acheter|il viagra da 50 m|how to sale viagra|viagra pfizer costo|buy viagra pharmacy malaysia|why not 2 doses of viagra|we use it viagra shop|viagra years used|viagra e diarrea|online viagra no prescription|indian viagra|pharma discounts viagra|try it viagra china|sirius radio viagra ad|cheap quality viagra next|good choice viagra tadalafil|cheapest pfizer viagra uk|trusted sites to buy viagra|buy viagra hawaii|very good site viagra how much|viagra online per nachnahme|miglior viagra generico|escompte de coupons de viagra|venta de viagra rancagua|look there order viagra online|ou peut ton acheter du viagra|viagra vs cialis|can heart patition take viagra|obat kuat | viagra u|buy viagra near las vegas|order viagra india|link for you buying viagra|viagra almeria|viagra australian customs|buy strong viagra online uk|compri il sildenafil viagra|viagra pfizer schweiz|home cost low viagra|achat viagra en andorre|viagra compra genrica wisc|price of viagra in rupees|roter cialis viagra kaufen|generic viagra mexico pharmacy|viagra durch canada|viagra en vente france|viagra 100mg vierteln|buy viagra pharmacy abu dhabi|vente viagra en suisse|dr oz viagra|purchase viagra with medicare

  cheap viagra,online viagra,viagra online,viagra cheap,buy viagra,viagra,viagra,viagra cheap,buy viagra,buy viagra online
  cheap viagra,online viagra,viagra online,viagra cheap,buy viagra,viagra,viagra,viagra cheap,buy viagra,buy viagra online

  niederlande viagra|viagra apoteket|funny viagra commercial|fr verkauf viagra|le viagra pri|viagra 25mg online|get viagra free samples|facts about viagra|buy uk where viagra to in|viagra rx|pfizer workshops viagra|viagra witze papagei|acheter viagra ch|viagra gels cheap|viagra 69|i use it viagra online generic|tesco online pharmacy viagra|brand viagra online canada|viagra jingle|viagra online bestellen|viagra generico espana 2013|viagra and buy|prix de pilule viagra|viagra and exercise|visit viagra sales from us|generic viagra 100 mg reviews|genericos del viagra en mexico|pharmacy support team viagra|viagra brand sale|best viagra indian market|viagra ohne rezept sterreich|buy viagra in belgium|viagra for women free sample|viagra best|viagra side effects for men|or viagra order cialis|viagra blister 4|achat 10 pillue viagra|vegetal viagra 600mg|cheap wholesale viagra 100mg|cialis und viagra|online coupons for viagra|viagra india discount|how long does viagra work for|viagra cialis paypal|get viagra tesco|wholesale viagra|viagra femme forum|look there best quality viagra|achat viagra en suiss|priligy with viagra|viagra naturale foru|viagra frau forum|viagra jovenes|best price viagra 100mg uk|female viagra big discount|cialis viagra femme|viagra online discount canada|content purchase viagra no rx|viagra site de confiance|viagra efectos y consecuencias|man healthy new viagra|viagra generyczna|acheter viagra ou|viagra us cheap buy|kpa viagra p apotek|viagra in uk pharmacies|viagra sublingual online price|viagra cost in canada|viagra in chinese|brand viagra professionelle|cheapest viagra buy|gag viagra coupons|cheapest herbal viagra|visit our site viagra online|try it buy viagra professional|viagra at costco|buy pill price price viagra|sublingual order viagra|generic viagra us customs|male takes female viagra|venta libre viagra|buy viagra in israel|buy real viagra professional|viagra jelly not generic|www viagra com newpatient|book buy online order viagra|es viagra de india segura|generika viagra 50m|viagra in polen bestellen|female viagra delivery london|viagra 25mg ohne rezept|order 50mg viagra|viagra aus grobritannien|buy viagra cheap uk|precios objetivo de viagra|cost of viagra in germany|viagra 61 anni|how does a viagra pill cost|viagra e gay|online reviews viagra|viagra prezz|time to take viagra best|viagra prise|viagra pfizer nebenwirkungen|isthere any generic viagra|compra viagra espa|soft fruit flavor viagra|comprare viagra europa|does viagra come generic|viagra buy propecia|viagra shops in south africa|can order brand viagra canada|only today online cheap viagra|i use it viagra from canada|how too get freeviagral|buy viagra online safe|where to buy viagra for women|buy viagra 100mg overnight|purchase viagra where|achat viagra maxman|buy viagra in johannesburg|viagra price in japan|viagra e altri|try it generica viagra sale|has best viagra prices|cheap viagra uk pills|just try buy viagra uk online|viagra gnrique en inde|whats use of viagra|i use it viagra online online|en lnea rx viagra|venta viagra soft 100 mg|movie viagra sales|viagra over the counter cvs|how to use to viagra|viagra sale portugal|cheap 50 mg viagra online|otc viagra walgreens|shelf life of generic viagra|viagra coupons discount|cost of viagra at india|the best place viagra canadian|comment acheter de viagra|viagra precio en farmacia|prix officiel viagra suisse|generic viagra in uk|viagra kostengnstig|viagra en el salvador|buy online viagra coupons now|viagra alcohol|only here professional viagra|buy real viagra australia|viagra generic available|dove posso trovare viagra|venta de viagra zona oest|viagra diovan|azul generico do viagra|uath viagra|visit web site uk viagra|soft viagra for sale|viagra venta online|viagra death lawsuits|comprar viagra sonora|does generic viagra work uk|wang g viagra natural|acid reflux caused by viagra|viagra pill cheap|generic viagra with dapoxetine|look there online viagra sales|ordine da viagra|look here buy cheapest viagra|viagra et medicaments|medicamentos viagra|only here viagra online doctor|in india which viagra is best|existe alli generico de viagra|site fiable achat viagra|cialis 5mg vs viagra 100mg|viagra online from uk|viagra pharmacie en lnea|ohne rezept viagra kaufen|where to buy viagra in india|viagra cheap in canada|only here where to get viagra|wikipedia es que viagra|kob viagra online|best otc substitute for viagra|viagra 50 mg preco|viagra koupit|cheap uk purchase viagra|discount viagra shipping|only here mastercard viagra|escompte gnrique de viagra|viagra coeur|women for viagra pill|buying viagra in milan|wow viagra prescriptions|viagra internet mexico|viagra precio de india|viagra soft acheter|il viagra da 50 m|how to sale viagra|viagra pfizer costo|buy viagra pharmacy malaysia|why not 2 doses of viagra|we use it viagra shop|viagra years used|viagra e diarrea|online viagra no prescription|indian viagra|pharma discounts viagra|try it viagra china|sirius radio viagra ad|cheap quality viagra next|good choice viagra tadalafil|cheapest pfizer viagra uk|trusted sites to buy viagra|buy viagra hawaii|very good site viagra how much|viagra online per nachnahme|miglior viagra generico|escompte de coupons de viagra|venta de viagra rancagua|look there order viagra online|ou peut ton acheter du viagra|viagra vs cialis|can heart patition take viagra|obat kuat | viagra u|buy viagra near las vegas|order viagra india|link for you buying viagra|viagra almeria|viagra australian customs|buy strong viagra online uk|compri il sildenafil viagra|viagra pfizer schweiz|home cost low viagra|achat viagra en andorre|viagra compra genrica wisc|price of viagra in rupees|roter cialis viagra kaufen|generic viagra mexico pharmacy|viagra durch canada|viagra en vente france|viagra 100mg vierteln|buy viagra pharmacy abu dhabi|vente viagra en suisse|dr oz viagra|purchase viagra with medicare

  لینک نظر چهارشنبه, 02 اسفند 1396 12:39
 • LelandVeity
  LelandVeity

  buy viagra in south africa online
  viagra price
  generic for viagra or cialis
  viagra prices
  buy viagra for cheap
  buy generic viagra
  where can u buy viagra
  buy generic viagra
  viagra women price india

  لینک نظر چهارشنبه, 02 اسفند 1396 11:02